-
Szybkość
Technologia głowicy drukującej PrecisionCore zapewnia najdokładniejsze, najszybsze i najtrwalsze wydruki na rynku, z których słynie firma Epson. Podzespoły Epson do druku atramentowego w wysokiej rozdzielczości są jednymi z najszybszych na świecie. Każdy z elementów piezo głowicy drukującej PrecisionCore uwalnia krople atramentu blisko 50 000 razy w ciągu sekundy.
-
Jakość
Głowica drukująca PrecisionCore ma dysze rozmieszczone nawet trzy razy gęściej niż konwencjonalne głowice drukujące piezo firmy Epson. Mają one średnicę ok. 20 mikronów i tworzą małe, okrągłe, powtarzalne punkty o średnicy 40 mikronów. Taka precyzja jest szczególnie ważna w przypadku drukowania wyraźnego tekstu i cienkich linii.
-
Niezawodność
PrecisionCore to nowy, niezawodny system, który bazuje na mocy kryształów piezoelektrycznych. Element piezo generuje napięcie, które w ciągu milisekund jest w stanie wykryć, czy uwalnianie odbywa się prawidłowo. Właściwie przez cały czas jest on w stanie monitorować własną pracę.
-
Obsługa różnych nośników i atramentów
Mikromechaniczny element uwalniający PrecisionCore pozwala na używanie wielu rodzajów materiałów, co nie jest możliwe w systemach wykorzystujących ciepło. Umożliwia on zastosowanie bardziej kolorowych formuł atramentów, zawierających wyższe stężenie barwników i środków wiążących niż w systemach drukujących wykorzystujących ciepło, a także drukowanie na wielu rodzajach materiałów.
-
Skalowalność
PrecisionCore jest skalowalną technologią, która ma zastosowanie zarówno w systemach przemysłowych, takich jak duże maszyny drukujące do etykiet, jak i w drukarkach biurowych. Dzięki modułowej konstrukcji podzespoły PrecisionCore mogą być rozmieszczone w ruchomych seryjnych głowicach drukujących i w nieruchomych układach wierszowych.
Przełomowa technologia PrecisionCore
Największe inwestycje w badania i rozwój w historii firmy Epson zaowocowały powstaniem technologii głowic drukujących PrecisionCore. Stanowi ona połączenie doświadczenia firmy w tworzeniu systemów mikroelektromechanicznych (ang. MEMS) i zaawansowania w dziedzinie inżynierii materiałowej.
Rozwój i produkcja
Firma Epson ogłosiła niedawno powstanie w Japonii dwóch nowych linii produkcyjnych atramentowych głowic drukujących, które kosztowały 125 milionów euro. Umożliwią one stworzenie nowego podzespołu MicroTFP i całej gamy nowych głowic drukujących.
Epson SureColor SC-F2000
Pierwsza drukarka Epson do drukowania bezpośrednio na odzieży, wyposażona w wytrzymałą głowicę drukującą TFP firmy Epson. Model SureColor SC-F2000 pozwala na nadrukowanie jednej białej koszulki w zaledwie 27 sekund w trybie podwójnych kolorów, a ciemnej — 111 sekund przy zastosowaniu atramentów białego i kolorowych. Produkcja jest więc szybka i wysokiej jakości.


Epson SureColor SC-F2000
Pierwsza drukarka Epson do drukowania bezpośrednio na odzieży, wyposażona w wytrzymałą głowicę drukującą TFP firmy Epson. Model SureColor SC-F2000 pozwala na nadrukowanie jednej białej koszulki w zaledwie 27 sekund w trybie podwójnych kolorów, a ciemnej — 111 sekund przy zastosowaniu atramentów białego i kolorowych. Produkcja jest więc szybka i wysokiej jakości.
-
Thin Film Piezo (TFP)
Kryształ piezoelektryczny ugina się przy zastosowaniu napięcia elektrycznego. Ten ruch stanowi siłę napędową maleńkich pompek atramentu znajdujących się w każdej dyszy głowic drukujących Epson. Podsumowując, im mniejszy jest element piezo, tym bardziej się on ugina. Siłownik piezo głowicy drukującej MicroTFP ma dwa razy większą siłę uginania w porównaniu z oryginalną głowicą drukującą TFP.
-
Systemy mikroelektromechaniczne (MEMS)
Technologia MEMS jest wykorzystywana do tworzenia akcelerometrów do samochodów i telefonów komórkowych, części używanych w dyskach twardych i innych urządzeniach. Poprzez połączenie procesów MEMS z nauką o zaawansowanych naukowo materiałach piezo firma Epson stworzyła mikroskopijne siłowniki o wysokiej wydajności i kanały atramentowe o dużej dokładności, umożliwiające precyzyjne i szybkie wyrzucanie kropli atramentu.
-
Thin Film Piezo (TFP)
Te podzespoły są następnie podłączane do zbiorników z atramentem, filtrów i elektroniki, a następnie zamykane w obudowie na w pełni zautomatyzowanych liniach montażowych. Są one wyposażone w urządzenia automatyki przemysłowej firmy Epson, które prawie nie wymagają obsługi człowieka.
Sześcioosiowe skalarne roboty zgodnie z własnym przetwarzaniem obrazu i technologią montażu produkują w trybie ciągłym zamknięte w osłonach podzespoły głowic drukujących.
-
Analiza stanu dysz
SurePress L-6034VW to pierwsze przemysłowe jednoprzebiegowe urządzenie drukujące firmy Epson, w którym zastosowano nową technologię wierszowego układu głowic drukujących PrecisionCore firmy Epson. Głównym elementem gwarantującym wysoką wydajność, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji urządzenia SurePress L-6034VW jest nowy wierszowy układ głowic PrecisionCore.

Nikt nie sprzedaje więcej projektorów niż Epson. Dlaczego?
Ponieważ nasze projektory pozwalają wyświetlać jasne, żywe i wyraźne obrazy, nawet w mocno oświetlonych pomieszczeniach.
Projektory Epson zapewniają tak samo wysokie natężenie światła białego i barwnego, dzięki czemu kolory są jasne i żywe — co najmniej trzykrotnie jaśniejsze w porównaniu do jednochipowych projektorów DLP konkurencyjnych firm.
Ciesz się jasnymi, żywymi kolorami, nie wydając fortuny na projektor. Projektory Epson gwarantują tak samo wysokie natężenie światła białego, jak i barwnego, dzięki czemu wyświetlane obrazy zawsze wyglądają wspaniale. Nie ma więc konieczności kupowania drogiego sprzętu zapewniającego wysoką jasność. Projektory te mogą pracować do 15 lat dzięki długiemu czasowi eksploatacji lampy i filtra, wynoszącemu w trybie ekonomicznym do 10 000 godzin, bez konieczności wcześniejszej ich wymiany.
Dlaczego należy zwracać uwagę na natężenie światła barwnego?
Ciesz się jaśniejszymi obrazami
o żywych kolorach

Nie musisz wierzyć nam na słowo. Podczas ślepego testu 8 na 10 osób uznało, że projektor Epson zapewnił najjaśniejszy obraz i najbardziej żywe kolory.
Z łatwością dostrzegaj
wszystkie detale

Przy przytłumionym obrazie trudno odczytać tekst i dostrzec, co jest na ekranie. Dzięki większej jasności obraz jest wyraźniejszy i łatwiej zobaczyć wszelkie szczegóły.
Kontroluj koszty
i oszczędzaj

Jednakowo wysokie natężenie światła białego i barwnego pozwala otrzymać jaśniejszy obraz o bardziej żywych kolorach, więc nie ma konieczności kupowania projektora o większej jasności w lumenach.
Nie przejmuj się
zakłóceniami

Technologia 3LCD firmy Epson gwarantuje wyraźny obraz i eliminuje „efekt tęczy”, który występuje w przypadku niektórych jednochipowych projektorów DLP.

Kino domowe
Przygotuj prawdziwie kinową atmosferę dla rodziny i przyjaciół. Spędzajcie wolny czas, ciesząc się filmami, grami, zawodami sportowymi i niepowtarzalnymi widowiskami dzięki jasnemu obrazowi o żywych kolorach, nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach.

Firma
Pokaż niesamowite prezentacje, które pozostawią trwałe wrażenie na widzach. Dzięki wysokiemu natężeniu światła białego i barwnego projektory Epson gwarantują, że efekty Twojej ciężkiej pracy będą wyglądały wspaniale.

W szkole
Dzięki jasnym obrazom zajęcia staną się ciekawsze i pogodniejsze. Zachęcaj swoich uczniów, by osiągali najlepsze wyniki, przygotowując na zajęcia interesujące i atrakcyjne materiały.
Sama jasność nie gwarantuje wiernego odwzorowania kolorów. Dlatego opracowana przez Epson technologia 3LCD łączy odpowiednią jasność i precyzyjnie odzwierciedlone kolory, aby wyświetlane obrazy wyglądały jak żywe. Jest to możliwe dzięki temu, że światło kolorowe wyświetlane przez nasze projektory ma takie samo natężenie, co światło białe.
Gdy inni producenci uważają, że mogą poprawić jakość obrazu zwiększając natężenie światła białego emitowanego przez ich projektory, Epson zapewnia równie wysokie natężenie światła białego i barwnego. Wysoka jasność sama w sobie nie gwarantuje równie jasnego obrazu, który wygląda jak żywy, a stosunkowo niskie natężenie światła barwnego sprawia, że kolory są przytłumione. Jeśli jednak jasność światła barwnego i światła białego są takie same, otrzymujemy jasne, wiernie odwzorowane kolory, które ożywiają wyświetlane materiały.
1. Jasność kolorów (natężenie światła barwnego) zmierzono zgodnie z IDMS 15.4. Jasność kolorów może się różnić w zależności od warunków użytkowania. Najpopularniejsze projektory 3LCD firmy Epson do zastosowań biznesowych i edukacyjnych w porównaniu z najpopularniejszymi jednochipowymi projektorami DLP, na podstawie danych agencji NPD zebranych w okresie od czerwca 2013 r. do maja 2014 r. oraz danych PMA Research zebranych od I do III kwartału 2013 r.
-
Drukarki Epson z systemem stałego zasilania w atrament to znakomity wybór dla każdego, kto chce utrzymać niskie koszty i drukować bez problemów, nie rezygnując z wydajności ani jakości.
-
Dlaczego ITS , nie CISS?
Rozwiązania podobne do ITS i stosowane już od kilku lat przez innych producentów (tzw. system CISS), powodują sporo bałaganu, który jest związany z częstym czyszczeniem i obsługą techniczną głowicy. To z kolei powoduje dodatkowe straty tuszu i może doprowadzić do wycieków. Drukarki z systemem stałego zasilania ITS posiadają wbudowany zbiornik na tusz, co w połączeniu z technologią szybkiego uzupełniania eliminuje nieporządek i problemy typowe dla innych systemów ponownego napełniania tuszem. Ten inteligentny zbiornik oraz specjalnie zaprojektowane, szczelne kapturki i filtry umożliwiają szybkie i łatwe uzupełnianie tuszu, jednocześnie zapobiegając jego ubywaniu w wyniku parowania.
-
Główne korzyści
- Zintegrowany wkład atramentowy o dużej pojemności
- Wyjątkowo niski koszt drukowania - poniżej 1 gr mono i poniżej 2 groszy w kolorze
- Drukowanie bezprzewodowe dzięki funkcji EPSON CONNECT
- Bezpieczeństwo dzięki gwarancji firmy Epson
-
Niezawodne i łatwe w użyciu.
Większa wydajność, krótsze przestoje, ogromne oszczędności.Olbrzymia w swej klasie pojemność zasobników w połączeniu z oryginalnym atramentem daje wydajność, jakiej oczekuje każdy wymagający użytkownik domowego biura czy niewielkiej firmy. Ze startowego zestawu tuszów ( butelki dołączone do każdej nowej drukarki) możemy śmiało wydrukować nawet do 6500 stron kolorowych i aż do 12 000 stron czarnobiałych (dotyczy drukarek z dwoma dodatkowymi tuszami koloru czarnego). Podobny rezultat można by osiągnąć dopiero z użyciem 63 standardowych kartridży. Drukarki wyposażone w system stałego zasilania w atrament dają możliwość tworzenia dokumentów w pełnym kolorze, które kosztują mniej niż tradycyjny druk w czerni - kolorowa strona A4 kosztuje mniej niż 2 grosze, a czarno-biała nawet mniej niż 1 grosz.